Status organizacji pożytku publicznego

Na mocy przepisów ustawy z 2004 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zostały powołane instytucje pożytku publicznego, świadczące usługi w zakresie szeroko rozumianych interesów społecznych. Ramy dla ich funkcjonowania określa status organizacji pożytku publicznego, o którym za chwilę opowiemy więcej.

Komu można przekazać 1% podatku?

Przekazywanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego stało się możliwe w 2004 roku, na mocy ustawy o OPP i wolontariacie. Podatnik ma możliwość podania w rocznym zeznaniu podatkowym numeru KRS wybranej organizacji, która otrzyma przelew od Urzędu Skarbowego.

Pomoc dzieciom z porażeniem mózgowym

Porażenie mózgowe powoduje u dzieci wiele nieodwracalnych zmian, które upośledzają funkcje umysłowe oraz zdolności motoryczne. Mimo tego systematyczna i skuteczna terapia jest w stanie znacznie poprawić jakość funkcjonowania dziecka niepełnosprawnego.

Darmowy program do rozliczenia PIT na naszej stronie

Współczesne oprogramowanie stworzone dla rozliczeń podatkowych stanowi doskonałe narzędzie do składania deklaracji wszelkiego typu. Warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które zdobyły uznanie tysięcy użytkowników. Przedstawiamy najskuteczniejszy program do rozliczenia podatku, który został udostępniony do pobrania bezpośrednio na stronie Fundacji Agnieszka.